27.04.2023

Nowa Generacja Cyfrowych stadionów Bliźniaczych WEB3 – Zetly

Materiał prasowy: Zetly Sp. z o.o.

 

Jako CEO Zetly, platformy all in one zrzeszającej fanów sportu, wraz z Robertem Rice, CEO firmy Transmira Omniscape, specjalizującej się we wdrażaniu tej innowacyjnej technologii, jestem podekscytowany, że mogę podzielić się z Wami nową generacją  Cyfrowych Stadionów #WEB3!

 

Dzięki owej rewolucyjnej technologii stadiony nie są już tylko fizyczną przestrzenią, w której kibice mogą się gromadzić i oglądać mecze ich ulubionych drużyn sportowych. Stały się one w pełni wciągającymi i interaktywnymi doświadczeniami, dostępnymi dla każdego, w każdym miejscu na świecie.

 

Technologia Digital Twin jest koncepcją tworzenia, cyfrowej fotorealistycznej repliki fizycznego obiektu w wirtualnej przestrzeni. W przypadku stadionów  oznacza to, że każdy element obiektu może zostać odwzorowany cyfrowo. Od siedzeń do tablicy wyników, a nawet po samo boisko. Tworząc wirtualną wersję stadionu, można wykreować zupełnie nowy sposób, w jaki fani będą mogli angażować się w życie swoich ulubionych drużyn i zawodników.

 

Wyobraź sobie, że możesz mieć dostęp do wirtulanego stadionu z zacisza swojego domu. Możesz wybrać swoje miejsce i oglądać mecz pod różnym kątem, a nawet wchodzić w interakcje z innymi kibicami, którzy również śledzą mecz na wirtualnym stadionie. Dzięki potędze WEB3 i naszej opatentowanej technologii możemy sprawić, że stanie się to rzeczywistością.

 

Technologia WEB3 umożliwia tworzenie zdecentralizowanych aplikacji, które funkcjonują w sieciach blockchain. Wykorzystując tę technologię, możemy zbudować bezpieczne i przejrzyste środowisko, w którym kibice mogą kupować bilety, produkty klubowe, a nawet przekazywać darowizny bezpośrednio swoim ulubionym zespołom. Dzięki WEB3 nie ma potrzeby korzystania z pośredników, podczas sprzedaży biletów czy innych produktów handlowych, co oznacza mniejsze koszty i większą transparentność dla wszystkich zaangażowanych.

 

Innym ekscytującym aspektem wirtualnych stadionów jest możliwość pozyskania nowych źródeł przychodów. Oprócz sprzedaży biletów i produktów klubowych stadiony mogą także oferować wirtualne reklamy i możliwości sponsorowania. Dzięki umieszczeniu cyfrowych reklam na wirtualnym stadionie marki mogą dotrzeć do globalnej publiczności bez konieczności stosowania fizycznych oznakowań takich jak billboardy, plakaty, banery. Poprzez możliwość śledzenia zaangażowania i kliknięć, reklamodawcy mogą zobaczyć wyraźny zwrot nakładów poniesionych na inwestycję.

 

Cyfrowe stadiony przynoszą również istotne korzyści dla drużyn i instytucji sportowych. Tworząc wirtualną replikę stadionu, zespoły mogą wykorzystać ją do treningu i opracowywania strategii. Trenerzy za pośrednictwem wirtualnego środowiska mogą analizować przeszłe mecze i symulować różne scenariusze, aby przygotować się do przyszłych spotkań. Dodatkowo dzięki możliwości śledzenia ruchów i działań zawodników, drużyny mają możliwość wykorzystania danych do optymalizacji ich wydajności i zapobiegania kontuzjom.

 

Kolejną kluczową korzyścią jest możliwość rozszerzenia bazy fanów poza fizyczny stadion. Zapewniając publiczności w pełni wciągające i interaktywne doświadczenie, kluby są w stanie dotrzeć do kibiców, którzy nie mogą uczestniczyć w meczach osobiście. Daje to możliwość zrzeszenia fanów z całego świata mogących uzyskać dostęp do wirtualnego stadionu z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Dzięki poszerzaniu bazy kibiców kluby mogą rozwijać swoją markę i generować nowe źródła przychodów.

 

Ostatecznie wirtualny stadion jest w stanie zapewnić klubom oszczędności. Poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na infrastrukturę fizyczną i personel, kluby mogą obniżyć swoje koszty operacyjne obejmujące oszczędność na sprzedaży biletów, koncesji i sprzedaży produktów klubowych, a także koszcie personelu związanym z zarządzaniem fizycznym stadionem.

 

Podsumowując, cyfrowe stadiony stanowią duży krok naprzód w świecie sportu. Oferują one fanom zupełnie nowy sposób zaangażowania się w życie ich ulubionych drużyn i zawodników, jednocześnie zapewniając drużynom i instytucjom nowe źródła przychodów i możliwości treningowe.

 

Z całym zespołem Zetly i Transmira jesteśmy podekscytowani, by zobaczyć, co przyniesie przyszłość dla cyfrowych stadionów i jak przetransformują one świat sportu.

Ostatnie wpisy

WP SportoweFakty Partnerem Medialnym VIII Kongresu SBP

Mamy przyjemność poinformować, że Partnerem Medialnym VIII Kongresu Sport Biznes Polska został serwis WP SportoweFakty WP SportoweFakty to największy i najpopularniejszy serwis sportowy w Polsce, odwiedzany codziennie przez 1,9 mln osób. Pod okiem Redaktora Naczelnego Dawida Góry w WP SportoweFakty działa blisko 200-osobowy zespół dziennikarzy i dziennikarek sportowych. Codziennie dostarczają najważniejsze informacje z kraju i […]
Bez kategorii

11/09/2024 | 16:20

Nowa strona internetowa SBP: Kolejny krok w cyfrowej transformacji 

Wspólnie z firmą Stellis, partnerem Stowarzyszenia Sport Biznes Polska od 2022 roku, z przyjemnością ogłaszamy uruchomienie nowej strony internetowej SBP. To kolejny znaczący krok w procesie cyfrowej transformacji Stowarzyszenia. Nowa strona internetowa SBP została stworzona z naciskiem na intuicyjną obsługę i klarowną nawigację, aby w pełni odpowiadać na potrzeby obecnych i przyszłych użytkowników. Podczas tworzenia […]
Komunikaty SBP

06/09/2024 | 12:37

Kolejna edycja Kongresu Sport Biznes Polska już w listopadzie

Topowi międzynarodowi eksperci, blisko 130 prelegentów, 5 scen, masterklasy, warsztaty tematyczne, a także Plebiscyt Liderów branży. Stowarzyszenie Sport Biznes Polska prezentuje odświeżony format Kongresu SBP. Największe wydarzenie świata sportu i biznesu sportowego ponownie zagości w Warszawie już 5-6 listopada 2024 r. Kongresy Sport Biznes Polska z każdą kolejną edycją rosną w siłę, przyciągając coraz szersze […]
VIII Kongres

06/09/2024 | 12:35