27.04.2023

Nowa Generacja Cyfrowych stadionów Bliźniaczych WEB3 – Zetly

Materiał prasowy: Zetly Sp. z o.o.

 

Jako CEO Zetly, platformy all in one zrzeszającej fanów sportu, wraz z Robertem Rice, CEO firmy Transmira Omniscape, specjalizującej się we wdrażaniu tej innowacyjnej technologii, jestem podekscytowany, że mogę podzielić się z Wami nową generacją  Cyfrowych Stadionów #WEB3!

 

Dzięki owej rewolucyjnej technologii stadiony nie są już tylko fizyczną przestrzenią, w której kibice mogą się gromadzić i oglądać mecze ich ulubionych drużyn sportowych. Stały się one w pełni wciągającymi i interaktywnymi doświadczeniami, dostępnymi dla każdego, w każdym miejscu na świecie.

 

Technologia Digital Twin jest koncepcją tworzenia, cyfrowej fotorealistycznej repliki fizycznego obiektu w wirtualnej przestrzeni. W przypadku stadionów  oznacza to, że każdy element obiektu może zostać odwzorowany cyfrowo. Od siedzeń do tablicy wyników, a nawet po samo boisko. Tworząc wirtualną wersję stadionu, można wykreować zupełnie nowy sposób, w jaki fani będą mogli angażować się w życie swoich ulubionych drużyn i zawodników.

 

Wyobraź sobie, że możesz mieć dostęp do wirtulanego stadionu z zacisza swojego domu. Możesz wybrać swoje miejsce i oglądać mecz pod różnym kątem, a nawet wchodzić w interakcje z innymi kibicami, którzy również śledzą mecz na wirtualnym stadionie. Dzięki potędze WEB3 i naszej opatentowanej technologii możemy sprawić, że stanie się to rzeczywistością.

 

Technologia WEB3 umożliwia tworzenie zdecentralizowanych aplikacji, które funkcjonują w sieciach blockchain. Wykorzystując tę technologię, możemy zbudować bezpieczne i przejrzyste środowisko, w którym kibice mogą kupować bilety, produkty klubowe, a nawet przekazywać darowizny bezpośrednio swoim ulubionym zespołom. Dzięki WEB3 nie ma potrzeby korzystania z pośredników, podczas sprzedaży biletów czy innych produktów handlowych, co oznacza mniejsze koszty i większą transparentność dla wszystkich zaangażowanych.

 

Innym ekscytującym aspektem wirtualnych stadionów jest możliwość pozyskania nowych źródeł przychodów. Oprócz sprzedaży biletów i produktów klubowych stadiony mogą także oferować wirtualne reklamy i możliwości sponsorowania. Dzięki umieszczeniu cyfrowych reklam na wirtualnym stadionie marki mogą dotrzeć do globalnej publiczności bez konieczności stosowania fizycznych oznakowań takich jak billboardy, plakaty, banery. Poprzez możliwość śledzenia zaangażowania i kliknięć, reklamodawcy mogą zobaczyć wyraźny zwrot nakładów poniesionych na inwestycję.

 

Cyfrowe stadiony przynoszą również istotne korzyści dla drużyn i instytucji sportowych. Tworząc wirtualną replikę stadionu, zespoły mogą wykorzystać ją do treningu i opracowywania strategii. Trenerzy za pośrednictwem wirtualnego środowiska mogą analizować przeszłe mecze i symulować różne scenariusze, aby przygotować się do przyszłych spotkań. Dodatkowo dzięki możliwości śledzenia ruchów i działań zawodników, drużyny mają możliwość wykorzystania danych do optymalizacji ich wydajności i zapobiegania kontuzjom.

 

Kolejną kluczową korzyścią jest możliwość rozszerzenia bazy fanów poza fizyczny stadion. Zapewniając publiczności w pełni wciągające i interaktywne doświadczenie, kluby są w stanie dotrzeć do kibiców, którzy nie mogą uczestniczyć w meczach osobiście. Daje to możliwość zrzeszenia fanów z całego świata mogących uzyskać dostęp do wirtualnego stadionu z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Dzięki poszerzaniu bazy kibiców kluby mogą rozwijać swoją markę i generować nowe źródła przychodów.

 

Ostatecznie wirtualny stadion jest w stanie zapewnić klubom oszczędności. Poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na infrastrukturę fizyczną i personel, kluby mogą obniżyć swoje koszty operacyjne obejmujące oszczędność na sprzedaży biletów, koncesji i sprzedaży produktów klubowych, a także koszcie personelu związanym z zarządzaniem fizycznym stadionem.

 

Podsumowując, cyfrowe stadiony stanowią duży krok naprzód w świecie sportu. Oferują one fanom zupełnie nowy sposób zaangażowania się w życie ich ulubionych drużyn i zawodników, jednocześnie zapewniając drużynom i instytucjom nowe źródła przychodów i możliwości treningowe.

 

Z całym zespołem Zetly i Transmira jesteśmy podekscytowani, by zobaczyć, co przyniesie przyszłość dla cyfrowych stadionów i jak przetransformują one świat sportu.

Ostatnie wpisy

Totalizator Sportowy Partnerem Strategicznym Sport for Brands 2025!

Miło nam poinformować, że Partnerem Strategicznym Sport for Brands został Totalizator Sportowy Totalizator Sportowy – właściciel marki LOTTO, powstał w 1956 roku aby gromadzić środki na finansowanie remontów i budowy obiektów oraz urządzeń sportowych. Dysponuje siecią ponad 18 000 punktów sprzedaży, które każdego dnia oferują szeroki wachlarz produktów loteryjnych. Nadrzędnym celem spółki jest stały rozwój, […]
SPORT FOR BRANDS 2025

22/04/2025 | 09:44

PGE Polska Grupa Energetyczna Partnerem Głównym Sport for Brands 2025!

Mamy zaszczyt poinformować, że PGE Polska Grupa Energetyczna została Partnerem Głównym Sport for Brands PGE Polska Grupa Energetyczna – największe przedsiębiorstwo elektroenergetyczne w Polsce, dostawca energii elektrycznej oraz ciepła do ponad 5,5 mln klientów oraz lider zmian w polskiej energetyce. Grupa PGE przedstawiła plan transformacji i drogę do dekarbonizacji wytwarzania oraz ogłosiła cel neutralności klimatycznej […]
SPORT FOR BRANDS 2025

22/04/2025 | 09:42

TREFL Partnerem Głównym Sport for Brands 2025!

Mamy ogromny zaszczyt poinformować, że Partnerem Głównym Sport for Brands został TREFL Wszystko zaczęło się w 1985 roku od powołania do życia spółki Trefl produkującej puzzle. Dziś Trefl jest w europejskiej czołówce producentów puzzli, jednym z ważniejszych producentów gier planszowych oraz największym producentem zabawek w Polsce. Sprzedaje zabawki w przeszło 50 krajach na całym świecie, […]
SPORT FOR BRANDS 2025

22/04/2025 | 09:40