Małgorzata Wrońska – z cheerleadingiem jest związana do 2004 roku. Prowadzone przez nią zespoły występowały na największych imprezach sportowych w Polsce i za granicą. Można do nich zaliczyć Wielkie Mecze Marcina Gortata, Memoriały H. J. Wagnera, Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej, Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro, Mecz Charytatywny fundacji Kuby Błaszczykowskiego, EuroBasket i wiele innych.
Jako zawodnik i trener cheerleadingu zdobyła Mistrzostwo Polski (2013 i 2014) w kategorii tanecznej (Pom Dance Sanior II) i akrobatycznej (Group Stunt).
Jest międzynarodowym sędzią cheerleadingu sportowego. Poza pełnieniem roli sędziego głównego przez kilka lat z Polsce, sędziowała turnieje w Australii, Chinach, Korei Południowej, Chorwacji, Austrii, Niemczech, Estonii, Włoszech, Ukrainie i na Białorusi.
Jest również szkoleniowcem i trenerem międzynarodowym. Współpracuje z federacjami z Niemiec, Austrii, Łotwy, Estonii, a także z Francji- gdzie szkoli sędziów i przyszłych trenerów.
Jej choreografie można było zobaczyć na Mistrzostwach Świata (Orlando. USA), Mistrzostwach Europy, a także na licznych turniejach np. w Korei Południowej, Chinach czy Włoszech.
Jako jedyna w Polsce przeszła szkolenie Safety and Risk Management, organizowanym przez USA CHEER- organizację, zajmująca się kadrą narodową Stanów Zjednoczonych w cheerleadingu sportowym.
Była w komitecie organizacyjnym Akademickich Mistrzostw Świata w cheerleadingu, organizowanym przez FISU, a także pełniła rolę quality judge.
Prowadzi firmę szkoleniową z zakresu cheerleadingu- Cheer Project, która wszechstronnie szkoli trenerów cheerleadingu, zarówno akrobatycznego i tanecznego. Szkoli również trenerów pod kątem managerskim i jako prawnik z wykształcenia, przykłada dużą uwagę do legalności działań.
W ramach działalności edukacyjnej, prowadzi bezpłatne webinary szkoleniowe dla trenerów cheerleadingu.
Propaguje zajęcia z cheerleadingu w szkołach, dlatego też publikuje artykuły wskazujące na korzyści płynące z cheerleadingu na portalach dla nauczycieli wychowania fizycznego, oraz periodykach branżowych.
Aktualnie w jej zainteresowaniach jest łączenie cheerleadingu z marketingiem. Jest autorem rozdziału z publikacji Sportowy Marketing (2021) o potencjale marketingowym zespołów cheerleaders w klubach sportowych.
Ma wkład w założenie Polskiego Związku Cheerleadingu Sportowego.
Po więcej informacji na temat naszej członkini zapraszamy na stronę: www.mwronska.pl
Ostatnie wpisy
Poznaliśmy Liderów i Przyszłych Liderów SBP 2024
05/11/2024 | 10:30
LOTTO Partnerem Głównym VIII Kongresu SBP!
02/11/2024 | 23:41
TRIPLA PRO Partnerem VIII Kongresu SBP
02/11/2024 | 23:19