Eventim w gronie członków Stowarzyszenia Sport Biznes Polska!

Eventim Polska jest członkiem międzynarodowej firmy CTS Eventim AG Group, europejskiego lidera w dziedzinie sprzedaży biletów i organizacji imprez rozrywkowych.

 

CTS EVENTIM jest jedną z wiodących firm zajmujących się dystrybucją biletów, m.in. na koncerty. Przed wybuchem pandemii koronawirusa z systemów firmy sprzedawano około 250 milionów biletów rocznie – czy to w kasach stacjonarnych, online, czy z terminali mobilnych. Jej portale internetowe działają pod takimi markami jak eventim.de, oeticket.com, ticketcorner.ch, ticketone.it i entradas.com. Grupa EVENTIM współpracuje również z wieloma firmami organizującymi eventy, trasy koncertowe i festiwale takie jak „Rock am Ring”, „Rock im Park”, „Hurricane”, „Southside” i „Lucca Summer”. Ponadto niektóre z najbardziej renomowanych obiektów w Europie są obsługiwane przez CTS EVENTIM, na przykład LANXESS Arena w Kolonii, K.B. Hallen w Kopenhadze, Waldbühne w Berlinie i EVENTIM Apollo w Londynie.

 

Grupa Eventim jest notowana na giełdzie od 2000 roku i obecnie należy do segmentu MDAX. W sytuacji zdominowanej przez rozległe zakazy i ograniczenia wydarzeń w wyniku pandemii koronawirusa, Grupa osiągnęła w 2020 roku przychody w wysokości 256,8 mln euro w 21 krajach, po tym jak rok wcześniej wygenerowała 1,4 mld euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do grona członków Stowarzyszenia Sport Biznes Polska »