Esportowcy wybiegną na boisko – czas na ESPORT GRA by GG League!

Na co dzień skupieni na wciskaniu przycisków myszki i klawiatury, działający za kulisami, bądź też przed kamerami. Tym razem gwiazdy polskiej sceny esportowej, pracownicy firm branżowych oraz organizacji zaprezentują swoje umiejętności na boisku piłkarskim. Członek Stowarzyszenia SBP, poznańska agencja eventowa specjalizująca się w streamingu – Good Game League postanowiła stworzyć kolejny innowacyjny projekt. Przy współpracy z x-kom, Legion by Lenovo, WK DZIK i Legia Esport Schools wychodzą naprzeciw wszystkim stereotypom. Zamierzają udowodnić to, że esportowcy to także dobrzy atleci, którzy potrafią poruszać się sprawnie po boisku i wspólnymi siłami – tak jak na serwerze – osiągnąć wymarzony sukces.

 

Pokażmy wszystkim, że nie walimy tylko w joystick” – czas na rywalizację piłkarską z postaciami, których jeszcze na murawie nie widzieliście! Czas na ESPORT GRA!

 

Już 7 sierpnia na obiektach Legii Warszawa we współpracy z  Legia Esport Schools pojawi się 10 drużyn, które będą rywalizować ze sobą na zielonej murawie. Na trybunach będzie mogło zasiąść 300 osób. Formacje biorące udział w projekcie zostaną ogłoszone wkrótce poprzez media społecznościowe GG League. To organizacje esportowe oraz firmy powiązane z branżą. Turniej będzie transmitowany na kanale GoodGame_League, który obserwuje ponad 40,000 użytkowników Twitch oraz co miesiąc gromadzi ponad 200,000 unikatowych widzów, podczas transmisji LIVE.

 

“Ten pomysł siedział mi w głowie odkąd pojawiłem się w branży esportowej. Piłka nożna to moja największa życiowa pasja – całe życie trenowałem w klubie piłkarskim, a przed dołączeniem do GG League organizowałem eventy na Stadionie w Poznaniu. Zawsze marzyłem aby połączyć dwa światy – sportu oraz esportu. Uważam, że się przenikają i w obu branżach drzemie potencjał, żeby połączyć się na stałe. Od zawsze propagowałem zdrowy styl życia, dlatego bardzo się cieszę, że pomysł w końcu doszedł do skutku. Życzymy miłej zabawy w sportowej atmosferze!” – mówi Kuba Frankiewicz z GG League.

 

System rozgrywek będzie opierał się na rywalizacji w dwóch grupach na zasadzie “każdy z każdym”. Drużyny rozegrają po 4 mecze, co daje nam łącznie 20 spotkań w samej fazie zasadniczej. Następnie dwa najlepsze składy z każdej grupy awansują do fazy pucharowej, którą rozpoczną od starć półfinałowych, a całe rozgrywki zakończy wielki finał.

 

Podczas transmisji GG League zapewni również rozrywkę esportową. Na miejscu powstanie dedykowana strefa 1 versus 1 Legion by Lenovo, na której będą pojawiać się gwiazdy wydarzenia i rywalizować w CS:GO podczas kilku rund na aim_mapie. Wszystko na laptopach gamingowych Lenovo Legion 5.

 

Studio wydarzenia poprowadzi Hubert “hOObz” Rublewski, postać głównie kojarzona z kanału FAME NEWS. Za mikrofonem usiądą komentatorzy z kanału GoodGame_League, czyli Jakub “Swelder” Grzegorski i Dominik “Domek” Nowakowski.

 

Po udanej kooperacji GG League i x-kom przy projekcie 2 versus 2 Showdown, to ponowna współpraca częstochowskiej firmy z marką Mateusza Matysiaka (CEO GGL). Marki znów łączą siły przy wydarzeniu, którego jeszcze nie było i mało kto się go spodziewał. Do projektu dołączyły również Lenovo by Legion oraz WK DZIK, wierzące w sukces tego przedsięwzięcia.

 

“Cieszę się, że ponownie udało nam się przekonać x-kom na niesztampowe aktywacje. Ogromne zaufanie i otwartość na nowe pomysły podkreśla nowoczesność i innowacyjność zaangażowanych partnerów, czyli również Legion by Lenovo i WK. Esport to nie tylko gra na serwerze, esport to ludzie. Ludzie barwni i kolorowi, których warto poznać także z innej strony, a inicjatywy takie jak ESPORT GRA wydają się być ku temu najlepszą okazją.” – skomentował Mateusz Matysiak CEO Good Game Sp. z o.o.


x-kom.pl:

Historia x-kom.pl rozpoczęła się w 2002 roku z chwilą otwarcia pierwszego salonu stacjonarnego. Od tej pory marka nieustannie zalicza rozwój, dzięki czemu stają się ekspertami w branży komputerowej. Łącza ze sobą empatię i technologię, co pozwala lepiej rozumieć potrzeby Klientów.

Obecnie w Polsce znajduje się 27 nowoczesnych salonów i a x-kom.pl to jeden z najchętniej wybieranych sklepów w polskim internecie. Właściciel x-komu – Michał Świerczewski – jest także właścicielem klubu piłkarskiego Raków Częstochowa – tegorocznego wicemistrza Polski, zdobywcy Pucharu Polski i Superpucharu Polski. x-kom jest też partnerem x-kom AGO, czyli najwyżej sklasyfikowanej polskiej drużyny esportowej na świecie.

 

Legion by Lenovo:

Lenovo jest liderem na globalnym rynku komputerów osobistych oraz technologicznym innowatorem. Marka znana jest ze swoich unikatowych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa i wytrzymałości, stosowanych m.in. w laptopach z legendarnej serii ThinkPad. Ponadto Lenovo produkuje także komputery z serii Legion, która jest najczęściej wybieraną przez konsumentów marką sprzętów gamingowych w Polsce.

 

Warszawski Koks:

Sport od zawsze był ich pasją, którą chcieli dzielić się z innymi. Tak powstał ich pierwszy kanał na YouTube. Obecnie docierają do milionów odbiorców i są dumni z tego, że mogą promować równocześnie aktywność fizyczną i esport, bo zdrowy balans i pasja to klucz do sukcesu.

 

Legia Esport Schools:

Legia Esport Schools jest unikalną szkółką zapewniającą profesjonalne treningi esportowe dla dzieci w wieku od 7 roku życia. Wszystko na zasadach łączenia sportu z esportem.

 

Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych:

  • Facebook – https://www.facebook.com/GoodGameLeague
  • Twitter – https://twitter.com/GGLeaguePL
  • Instagram – https://www.instagram.com/ggleague_/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wolne miejsca na Konferencję Sport For Brands »