Firma Statscore członkiem Stowarzyszenia Sport Biznes Polska!

STATSCORE należy do światowych liderów w zakresie gromadzenia statystyk sportowych i ich wizualizacji. Z usług firmy korzystają liczne organizacje sportowe, ligi oraz kluby, a także bukmacherzy i media.

 

Ambitną misją STATSCORE jest zbudowanie największego na świecie centrum danych sportowych. Już teraz firma, której siedziba mieści się w Katowicach, dostarcza swoim klientom najwyższej jakości dane z 29 dyscyplin sportowych i z ponad 10,000 zawodów odbywających się na całym świecie – począwszy od piłki nożnej i koszykówki, poprzez rugby, hokej czy siatkówkę, aż po skoki narciarskie i e-sport. Statystyki zbierane są przez wyszkolonych i monitorowanych przez STATSCORE skautów, którzy na żywo – z obiektów sportowych oraz za pośrednictwem szybkich transmisji – śledzą tysiące wydarzeń sportowych odbywających się na wszystkich kontynentach.

 

STATSCORE jest też oficjalnym dostawcą danych dla licznych lig i federacji sportowych, takich jak Fortuna 1 Liga, Futsal Ekstraklasa, PGNiG Superliga (rozgrywki mężczyzn i kobiet), Polska Hokej Liga oraz Slovak Slovnaft Handball Extraliga.

 

Oficjalne dane sportowe dostarczane przez STATSCORE organizatorom rozgrywek pozwalają im na odniesienie licznych korzyści, takich jak:

  • zwiększenie przychodów poprzez odpłatne udostępnienie danych zewnętrznym podmiotom (mediom, bukmacherom),
  • przyciągnięcie reklamodawców poprzez zapewnienie nowych atrakcyjnych sposobów prezentacji przekazu reklamowego (specjalne miejsca na tego rodzaju treści dostępne w widgetach wyświetlających statystyki),
  • zwiększenie ruchu w kanałach cyfrowych (strony internetowe, media społecznościowe) ligi i jej klubów,
  • podniesienie atrakcyjności rozgrywek, co z kolei zwiększa ich wartość marketingową i pozwala przyciągnąć nowych kibiców oraz sponsorów,
  • zapewnienie możliwości dostarczenia fanom ciekawego contentu poprzez wykorzystanie rozbudowanych statystyk w formie infografik i wizualizacji.

Rosnąca świadomość korzyści płynących z umiejętnego zastosowania danych sportowych sprawia, że widgety i mini-strony z danymi oferowane przez STATSCORE zyskują coraz większe uznanie wśród organizatorów rozgrywek. Przykładem takiego rozwiązania jest LeagueCenter (np. https://fortuna1liga.statscore.com/) – innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na wizualizację kompleksowych danych związanych z rozgrywkami danej ligi czy turnieju – począwszy od składów drużyn, poprzez porównanie ich wcześniejszych wyników i sytuację w tabeli, aż po wizualizację przebiegu meczu.

Z danych STATSCORE efektywnie korzystają też czołowe kluby sportowe z całego świata, takiej jak Sporting CP. Klub ze stolicy Portugalii skutecznie stosuje opracowane przez STATSCORE TeamCenter (http://alvaladeemcasa.pt/) by jeszcze mocniej angażować swoich fanów poprzez dostarczanie im najbardziej wiarygodnych i aktualnych danych związanych z meczami drużyny.

Innowacyjne produkty STATSCORE zdobyły już szerokie uznanie branży sportowej i technologicznej. W roku 2016, STATSCORE znalazł się wśród laureatów Deloitte Rising Stars Awards, a w 2018 r. firma została uznana za jedną z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej (ranking Technology Fast 50 CE opracowanym przez Deloitte). STATSCORE był też nominowany (w 2017 i 2020 r.) do prestiżowych nagród SBC Awards.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wolne miejsca na Konferencję Sport For Brands »