Marcin Herra

Członek zarządu

Prezes Zarządu Areny Gliwice, Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji (IAKS POLSKA), Wiceprezes agencji marketingu VYRAL, przedsiębiorca, inwestor. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu, skutecznym realizowaniu złożonych przedsięwzięć i projektów.

W latach 2008–2012 odpowiedzialny za zarządzanie spółką PL.2012, która była głównym koordynatorem i organizatorem polskich przygotowań do Euro 2012.

Przed projektem Euro 2012 przez 13 lat pracował w sektorze paliwowym, gdzie m.in. pełnił funkcję Prezesa Zarządu największej spółki zależnej w Grupie Lotos.  W latach 2006 i 2007 pracował w Holandii i rozwijał swoją wiedzę w Shell Global Solutions. Brał udział w wielu międzynarodowych projektach zarówno w Holandii jak i Rosji, Serbii, Anglii.

Od stycznia 2013 kierował Stadionem Narodowym w Warszawie. Dzięki opracowanej i wdrożonej strategii zarządzania Stadion Narodowy w 1,5 roku od przejęcia zarządzania przez kierowaną przez niego spółkę PL.2012+ stał się najpopularniejszym miejscem w Polsce, co przełożyło się na osiągnięcie znacząco lepszych od oczekiwanych wyników finansowych i sklasyfikowanie Stadionu Narodowego w czołówce stadionów europejskich, takich jak Wembley, Stade de France, Amsterdam Arena.

W latach 2012-2016 odpowiedzialny za przygotowanie i realizację Mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn, Men’s EHF EURO 2016.

Ukończył studia prawnicze, studia MBA oraz wiele kursów i szkoleń zarówno w Polsce jak i w środowisku międzynarodowym. Zarządzane przez niego firmy oraz zespoły uzyskiwały uznanie wśród profesjonalistów zajmujących się metodyką i praktyką realizacji projektów.

ZOSTAŃ CZŁONKIEM NAJWIĘKSZEJ ORGANIZACJI BRANŻOWEJ W POLSCE! POZNAJ SZCZEGÓŁY »»
Facebook
YouTube
LinkedIn